V tomto roku sa zapojilo do súťaže mesta Envirojar viac tried našej školy.
Mgr. Brezániová vytvorila zo starých dosiek búdku pre vtáčikov so žiakmi 2. ročníka B,C variantu. Pomáhal i pán školník s rezaním a zhotovením búdky. Žiaci sa potom postarali o výzdobu búdky.
Mgr. Sedliaková so svojimi žiakmi využila staré a poškodené tričká. Žiaci tričká postrihali podľa jej pokynov, vytvorili uši a dno pevne zaviazali uzlíkmi. Z výslednej práce sa veľmi tešili.
Mgr. Račková využila tienidlá zo skla, ktoré doslúžili svojmu účelu. Žiaci ich omaľovali farbami a vytvorili krásnu dekoráciu.
Mgr. Podoláková pracuje na recyklácii a apcyklácii so žiakmi priebežne počas roka. Predstavíme vám využitie poškodených šálok na sadenie sukulentov o ktoré sa počas roka staráme a ich tvarujeme, polievame.
Staré posteľné obliečky a plachty využívame na výrobu podsedákov a podložiek pre domáce zvieratá. Nastrihané pásy namotáme do klbiek ktoré na kolíkovom stave prepletáme do podsedákov. Ukončíme pevným viazaním uzlov.
Za tieto výrobky sme získali pre školu ocenenie od primátora mesta.